APTECZKA ZIOŁOWA NA NASZYM PARAPECIE

Natura daje urok na polanie ozdobnymi kwiatami i liśćmi. Jednak i dzięki domowym warunkom apteczka ziołowa na naszym parapecie stanowi pierwszą pomoc w wielu przypadłościach. Poznajmy proste, a skuteczne przepisy idealne dla każdego domu. Apteczka ziołowa w naszych czterech kątach?

Dlaczego, by nie.

 

APTECZKA ZIOŁOWA , CZYLI…

TYMIANEK

APTECZKA ZIOŁOWA NA NASZYM PARAPECIE

Dzięki zawartości olejku eterycznego ma bardzo silne właściwości antybakteryjne, Jest idealnym środkiem na infekcje gardła, jamy ustnej i krtani.

Napar odkażający z tymianku

Łyżkę listków tymianku zalewamy jedna czwarta litra wrzątku. Parzymy przez 15 minut i przecedzamy. Takim przestudzonym naparem płuczemy gardło.


KOLENDRA

APTECZKA ZIOŁOWA NA NASZYM PARAPECIE

W Gruzji jest  to przyprawa dodawana niemal do każdej potrawy.Ma bardzo wyrazisty smak dzięki zawartości także olejków eterycznych i kwasów: olejnowego, palmitynowego i linolowego.Jest idealnym środkiem na problemy żołądkowe. Dodatkowo osłania jelito grube przed nowotworami.

Herbatka kolendrowa na wzdęcia

Łyżeczkę liści kolendry siekamy i dodajemy łyżeczkę zmiażdżonych nasion kolendry. Zalewamy szklanką zimnej wody i gotujemy na małym ogniu przez 15 minut. Przecedzamy i taki napar pijemy dwa razy dziennie w razie problemów żołądkowych.


MAJERANEK

APTECZKA ZIOŁOWA NA NASZYM PARAPECIE

Znana przyprawa i zioło rzeczywiście często Panie domu mają je na parapecie jako roślinkę w doniczce. Zawiera między innymi rutynę i witaminę C. Badania udowodniły, że olejek majerankowy a bardzo silne właściwości przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe.

Maść majerankowa na katar

Dwie łyżki liści spirytusu zwilżamy łyżką spirytusu. Odstawiamy na godzinę. Następnie dodajemy dziesięć łyżek stopionej wazeliny. Miskę z tą mieszanką stawiamy na garnku z gotującą się wodą , ogrzewamy i studzimy. Wyciskamy przez płótno i smarujemy skórę pod nosem podczas kataru.


SZAŁWIA

APTECZKA ZIOŁOWA NA NASZYM PARAPECIE

Dawne porzekadło ludowe mówi iż mając szałwię w ogrodzie żadna zła moc na s nie może dotknąć. Szałwia w dawnych czasach była używana niemal na wszystkie dolegliwości. Jest bardzo popularna między innymi jako idealny środek przeciwpotny.

Kąpiel szałwiowa przeciwpotna

Pięć łyżek szałwii zalewamy litrem wrzątku. Parzymy 10 minut.Przecedzamy i następnie wlewamy do wanny. Uzupełniamy ciepłą wodą i taką kąpiel stosujemy dwa razy w tygodniu przez około 10 minut.

Niezawodne sposoby na dolegliwości naszych domowników możemy rozwiązać dzięki ziołom jakie będziemy hodować na naszych parapetach- apteczka ziołowa to cudowny naturalny zakątek. Urok piękna, oszałamiający zapach i zdrowie na wyciągnięcie ręki.

 

Bernardeta Nosek - Copywriting  Bernardeta Nosek

Copywriterka, blogerka, fanka pisania.
Pasjonatka ziołolecznictwa i medycyny naturalnej
nikita757@o2.pl

 

 

 

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: