RZUCANIE PALENIA – ZIOŁOWE WSPARCIE
Uzależnienie od tytoniu to bardzo ciężka forma uzależnienia i nie ma większego znaczenia czy jest to rzucanie palenia, które trwało kilka tygodni czy długie lata. Objawy odstawienne te ze strony psychiki jak i objawy fizyczne potrafią być bardzo dokuczliwe. Dlatego dzisiaj propozycje mieszanek ziołowych pomocnych w tej walce. Szybkie i sprawdzone sposoby na rzucanie palenia papierosów – wsparcie od ziół dające szybsze efekty w walce z papierosowym uzależnieniem.
Jeśli nie interesuje Cię kuracja ziołowa na rzucenie palenia, lecz inne metody – KLIKNIJ TUTAJ
Koniecznie zaprenumeruj bezpłatnie ten blog ( ➡ po prawej).
RZUCANIE PALENIA
NAPAR TŁUMIĄCY SYNDROM ODSTAWIENIA TYTONIU
SKŁADNIKI: po 25 g:
- Rumianku,
- Melisy,
- Mięty,
- Chmielu,
WYKONANIE
3 łyżeczki zalać 0,5 l wrzątku. Parzyć 10 minut. Gdy poczujemy ochotę na „dymka” pijemy szklankę naparu.
Lubisz swojskie klimaty? Wiejskie życie?
Obserwuj życie mieszczucha, który przenosi się na wieś.
Odwiedź i zaprenumeruj bloga: Wiejskie Inspiracje
HERBATKA OCZYSZCZAJĄCA I WZMACNIAJĄCA ORGANIZM W WAPŃ
Należy bardzo często pić napary z owoców dzikiej róży, lucerny, rumianku, jeżyny. Te właśnie rośliny pomogą organizmowi szybciej dojść do równowagi po udanej walce z nałogiem.
Lubisz gotować? Podróżować?
Odwiedź i zaprenumeruj bloga: Cooking VAN – Podróże Kulinarne.
MIESZANKA POMAGAJĄCA ZWALCZYĆ KASZEL NIKOTYNOWY
Kaszel nikotynowy to bardzo męcząca dolegliwość w czasie rzucania nikotyny jak i już po odstawieniu papierosów. Żeby pozbyć się tego kaszlu trzeba codziennie pić herbatkę ziołową.
SKŁADNIKI:
- pół łyżeczki macierzanki
- pół łyżeczki mniszka lekarskiego – kwiat.
WYKONANIE:
Zalewamy te zioła pół szklanki wrzątku i parzymy przez 10 minut pod przykryciem przynajmniej 2 razy dziennie. Macierzanka oczyszcza krtań, oskrzela, mniszek z kolei ułatwia wydalanie toksyn z organizmu.
SPRAWDŹ ceny wszystkich dostępnych ziół!
LUKRECJA – BY ZŁAGODZIĆ ROZDRAŻNIENIE
Korzeń lukrecji to nie tylko środek na wrzody i nieżyty żołądka, na rzucanie palenia jest również pomocny. Ukoi nerwy i zmniejszy rozdrażnienie spowodowane odstawieniem nikotyny, do której organizm jest przyzwyczajony.
Można żuć korzeń lukrecji – pomaga to kontrolować chęć palenia papierosa, ale nie tylko. Sprawdza się też napar z lukrecji.
SKŁADNIKI:
- 5 gramów suszonego korzenia lukrecji
- 3 szklanki wody (600 ml)
WYKONANIE:
Sporządzenie naparu z lukrecji jest łatwe. Zalej zagotowaną wodą 5 gramów suszonego korzenia lukrecji. Warto w tym celu skorzystać z miedzianego naczynia – metal ten pomaga lepiej wydobyć z korzenia lukrecji jej najważniejsze składniki. Odstaw napar na 10 minut, a następnie przelej go do szklanego słoika i zostaw do ostudzenia. Należy pić codziennie 3 szklanki naparu, po każdym z posiłków. Dobry będzie zarówno w postaci gorącej, jak i przestudzonej.
Lukrecja ma również działanie wykrztuśne, przyczynia się więc do oczyszczenia płuc i dróg oddechowych z wydzieliny.
Poniżej możesz sprawdzić ceny wymienionych wyżej ziół oraz listę sklepów, w których możesz je kupić. Kliknij w zdjęcia, a potem wejdź na stronę sklepu, który Cię zainteresował, by dowiedzieć się więcej.
Walka z nałogiem to naprawdę wielkie wyzwanie. Jednak mając w apteczce zioła jako pomoc rzucanie palenia może stać się wielkim sukcesem.
Podziel się w komentarzu poniżej swoimi doświadczeniami, sposobami na rzucenie palenia. A może pochwal się osiągnięciami w tej dziedzinie 😉
Polub, komentuj, subskrybuj, obserwuj nas na: – BONUSY dla najaktywniejszych czytelników. |
Bernardeta Nosek
Dietetyk, Copywriterka, blogerka.
Pasjonatka ziołolecznictwa i medycyny naturalnej.
ZOBACZ TEŻ:
Przepisy na potrawy wielkanocne FIT
Zioła – skutki uboczne
Zapalenie zatok – naturalne metody leczenia
Odchudzanie – zioła wspomagające
Wiejskie Inspiracje – swojskie klimaty
Cooking VAN – Podróże Kulinarne
Mam pytanie odnośnie mniszka lekarskiego,mianowicie ma być użyty kwiat czy jego korzeń.Bardzo proszę o odpowiedż. Pozdrawiam
Już spieszę z odpowiedzią – chodzi o kwiat mniszka. Już poprawiłem to w tekście 😉 Powodzenia!!!
Wow, może tym razem się uda :). Dzięki, bardzo wartościowy tekst!
osobiście nie palę, ale moi rodzice bardzo dużo 🙂 postaram się podrzucić mamie takie pomysły, ale mój tata jest zawzięty i twierdzi, że to lubi, a na to już rady nie ma 🙂
Jest jeszcze wyciąg z ziela lobelii, który zawiera alkaloidy pirydynowe i piperydynowe, takie jak lobelina, Powoduje ona, odebranie satysfakcji z samego palenia. Jest z nią trochę więcej problemów z działaniami niepożądanymi, ale ogólnie też znajduje zastosowanie np. kiedyś w USA.
Niektórzy praktykują również żucie naszego rodzimego tataraku, ale moim zdaniem to troszkę taka ślepa uliczka. Tatarak zawiera nikotynę i w gruncie rzeczy podczas żucia nikotyna wchłania się do krwiobiegu. Nie jest taka pełna walka z nałogiem, a jedynie zaspokajanie głodu podczas niepalenia. Lobelia będzie z pewnością lepsza, aczkolwiek nie wiem czy u nas dostępna. Można za to dostać importowane z Kanady preparaty zawierające korzeń kudzu. Tzw. kudzu root równie działa w podobny sposób. Zdaje się były próby wprowadzenia do zorganizowanej terapii uzależnień, gdzieś w polskim ośrodkach. Nie wiem, jak to się skończyło.