ŁYKAM ZDROWIE – prozdrowotny projekt młodzieży

ŁYKAM ZDROWIE

Zdawać by się mogło, że młodzież zupełnie nie przejmuje się własnym zdrowiem. W końcu najczęstszy widok, to młody człowiek faszerujący się chipsami, hamburgerami, batonikami, a to wszystko zapijający colą. A gdy coś zaboli, to przecież są odpowiednie środki w aptece. Własny organizm traktują gorzej niż własny telefon. Czy jednak wszyscy??? Okazuje się, że nie. Kilka młodych osób z I Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie dostrzegło ten ogromny problem społeczny i wykorzystując potencjał Olimpiady „Zwolnieni z teorii”, postanowili zająć się edukowaniem rówieśników. Trzymamy za nich kciuki i mamy nadzieję, że ich zapał nie ostygnie po olimpiadzie, ale będzie kontynuowany dając motywację innym młodym ludziom i nie tylko…

Koniecznie zaprenumeruj bezpłatnie ten blog ( ➡ po prawej).

Sami o sobie – kilka słów…

Łykam Zdrowie

Łykam zdrowieKażdy z nas przynajmniej raz w życiu zażył tabletkę przeciwbólową. A właściwie więcej niż raz w życiu. Czyż nie zdarza się, że gdy tylko czujemy lekki ból, zaraz zażywamy lekarstwo? Jednakże, czy jest to zdrowe? Czy przypadkiem, zamiast leczyć swój organizm, robimy mu tzw. niedźwiedzią przysługę?

Jesteśmy grupą sześciu licealistów, którzy biorą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z teorii„. Konkurs ten polega na przeprowadzeniu projektu społecznego, który miałby zrobić coś dobrego dla społeczeństwa. Problemem społecznym, który zauważyła nasza grupa jest nadmierne spożywanie leków i suplementów diety przez Polaków. Da się to dostrzec zwłaszcza stojąc w kolejce w aptece – ludzie kupują wszystkie możliwe medykamenty na różne dolegliwości. Cóż, koncerny farmaceutyczne poprzez reklamy tylko nakłaniają do korzystania z ich usług i stosowania owych specyfików.

Aby udowodnić, że owy problem nie jest tylko wytworem naszej wyobraźni, przeprowadziliśmy uliczną ankietę wśród mieszkańców naszego miasta, której wyniki mówią same za siebie – ponad połowa ankietowanych zażywa leki przeciwbólowe kilka razy w tygodniu, a prawie każda, biorąca udział w ankiecie, osoba, gdy tylko poczuje lekką niedyspozycję, sięga po tabletki. Ponadto, zauważyliśmy, że problem dotyczy głównie ludzi młodych – starsi coraz częściej zaczynają korzystać z dobrodziejstw ziołolecznictwa, natomiast młodzież woli „iść na łatwiznę„, korzystając z proponowanych przez apteki specyfików na różne dolegliwości. Źle się czujesz? Boli Cię gardło? Kichasz? Kaszlesz? Weź tabletkę! Jesteś niezadowolony ze swojego wyglądu? Masz problemy z koncentracją? Dany lek na pewno Ci pomoże!

Reklamy prześladują nas na każdym kroku

Łykam zdrowieWłączając radio, czy też oglądając telewizję, możemy zasłyszeć wiele historii o tym, jak pani X świetny krem przywrócił chęci do życia, a Zosia miała ważny sprawdzian z matematyki i nie mogła iść do szkoły – ale hola! Oto i on! Wspaniały syrop na gardło, po którego zażyciu dziewczynka magicznie wyzdrowiała i z uśmiechem na ustach pobiegła do czekających na nią przed domem koleżanek.

Reklama jest ważna. W końcu to dźwignia handlu. Jednak, dlaczego handel ma być ważniejszy od zdrowia? Dlaczego trujemy się niepotrzebnie, skoro mamy możliwość korzystania z dobrodziejstw, jakie oferuje nam ziołolecznictwo? Które, na dodatek, na pewno nam nie zaszkodzi, a co najwyżej wpłynie kojąco na jakieś inne schorzenia.

Dlatego też my, jako licealiści, pragniemy zorganizować warsztaty i wykłady dla naszych rówieśników po to, aby uświadomić im, że medycyna naturalna może być nie tyle ciekawa, co wręcz zbawienna dla wielu z nich.

Zapraszamy do polubienia i obserwowania strony facebookowej naszego projektu i śledzenia naszych poczynań!

Łykam zdrowieStrona FB projektu ŁYKAM ZDROWIE


Lubisz swojskie klimaty? Wiejskie życie? Wiejskie Inspiracje - maskotka ziemniak
Obserwuj życie mieszczucha, który przenosi się na wieś.
Odwiedź i zaprenumeruj bloga: Wiejskie Inspiracje


SPRAWDŹ dostępność ziół!


Kochani, mam ogromną nadzieję, że akcja młodzieży spodobała się Wam i będziecie mogli wesprzeć ich działania choćby przez polubienie strony Łykam Zdrowie. Dajcie znać w komentarzu, co myślicie o tego typu inicjatywach.

Powciskajcie też poniższe guziki „Udostępnij”, aby podzielić się wartościową treścią z Waszymi znajomymi. Być może więcej osób się zainspiruje.

Polub, komentuj, subskrybuj, obserwuj nas na:
Zioła Blog - Facebook Zioła Blog - Instagram Zioła Blog - Blog Zioła Blog - Bonus
– BONUSY dla najaktywniejszych czytelników.

 

ZOBACZ TEŻ:
Zioła – skutki uboczne
Zapalenie zatok – naturalne metody leczenia
Odchudzanie – zioła wspomagające
Wiejskie Inspiracje – swojskie klimaty
Cooking VAN – Podróże Kulinarne

4 komentarze do “ŁYKAM ZDROWIE – prozdrowotny projekt młodzieży

Leave a Reply

%d bloggers like this: