BORELIOZA – jak rozpoznać, jak się chronić? Książki dla Was ZA DARMO!

BORELIOZA – choroba, której należy się bać?

Borelioza – choroba, której wiele osób się obawia i słusznie.
W końcu borelioza to jedna z najszybciej rozprzestrzeniających się chorób zakaźnych na świecie.

Borelioza - jak rozpoznać? Jak się chronić?Miałem przyjemność zapoznać się z książką „BORELIOZA – jak się chronić, jak rozpoznać i jak radzić sobie z objawami” i myślę, że zawarta w niej wiedza przyda się każdemu. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak chronić przed boreliozą siebie i swoich bliskich, jak walczyć z boreliozą, kiedy staliśmy się jej ofiarami – ta książka jest dla Ciebie. Dzisiaj mamy do rozdania dla Was 5 egzemplarzy. Czytaj dalej…

Koniecznie zaprenumeruj bezpłatnie ten blog ( ➡ po prawej).

 Borelioza – Co mówi nam Wikipedia?

„Borelioza, krętkowica kleszczowa, choroba z Lyme (łac. borreliosis, morbus Lyme) – wieloukładowa choroba zakaźna wywoływana przez bakterie należące do krętków: Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, Borrelia japonica, przenoszona na człowieka i niektóre zwierzęta przez kleszcze z rodzaju Ixodes. Zakażenie człowieka następuje poprzez ślinę lub wymiociny kleszcza. Rezerwuarem krętka są liczne gatunki zwierząt, głównie gryzonie.”

I dalej w Wikipedii możemy wyczytać:

„Wczesne objawy choroby obejmują powstanie charakterystycznego rumienia cechującego się obwodowym szerzeniem się i centralnym ustępowaniem. Rumień wędrujący jest najczęstszym objawem wczesnej postaci boreliozy. Inne wczesne zmiany to rzadko występujący naciek limfocytarny skóry oraz objawy grypopodobne obejmujące gorączkę, ból głowy, osłabienie. Wczesne objawy ustępują w ciągu 3 miesięcy i u części chorych rozwija się postać wczesna rozsiana, która może przebiegać pod postacią zapalenia stawów lub neuroboreliozy albo (rzadziej) zapalenia mięśnia sercowego. Po wielu latach od zakażenia u części chorych dochodzi do zanikowego zapalenia skóry, przewlekłego zapalenia stawów, powikłań neurologicznych. Borelioza jest rozpoznawana na podstawie dodatnich testów serologicznych oraz występowaniem typowych objawów klinicznych. Zakażenie jest skutecznie leczone za pomocą antybiotyków z grupy penicylin, cefalosporyn oraz tetracyklin.”

Źródło: Wikipedia

➡️ BORELIOZA – mamy 5 książek do rozdania

Borelioza - jak rozpoznać? Jak się chronić?Jak dostać jeden z 5 bezpłatnych egzemplarzy
To proste – polub Zioła – Blog na FB, udostępnij ten wpis (przyciski pod artykułem) oraz napisz w komentarzu poniżej, dlaczego interesujesz się tą chorobą i dlaczego właśnie Tobie mielibyśmy wysłać bezpłatny egzemplarz. Wybierzemy wspólnie z redakcją Wydawnictwa Znak 5 osób, które udzielą najciekawszych odpowiedzi.

Jeśli nie uda Ci się być w finałowej 5-tce lub nie chcesz brać udziału – możesz kupić książkę w cenie promocyjnej na stronie: https://www.znak.com.pl/…/borelioza-jak-sie-chronic-jak-roz…

Pamiętaj by dołączyć do naszej grupy Zioła – Ziołolecznictwo – Zdrowe odżywianie – Porady

WAŻNE!!!

Pamię­tajcie tylko, by w cza­sie doda­wa­nia komen­tarza zazna­czyć okienka:
Powiadamiaj mnie o wpisach - blog o ziołach i ziołolecznictwie– wtedy dosta­niecie powia­do­mie­nie, że to właśnie do Was powędruje książka o boreliozie lub że ja lub inni czytelnicy odpo­wie­dzieli na Wasz komen­tarz – będziemy mogli kon­ty­nu­ować roz­mowę.


Lubisz swojskie klimaty? Wiejskie życie? Wiejskie Inspiracje - maskotka ziemniak
Obserwuj życie dwójki mieszczuchów, którzy przenieśli się na wieś.
Odwiedź i zaprenumeruj bloga: Wiejskie Inspiracje


SPRAWDŹ dostępność ziół!


Kochani, mam ogromną nadzieję, że wyszukanie dla Was książek, z których można czerpać fachową wiedzę jest dla Was przydatne. Dajcie znać w komentarzu, co myślicie o tego typu inicjatywach. Czy chcecie więcej takich materiałów i szerszych recenzji?

Powciskajcie też poniższe guziki „Udostępnij”, aby podzielić się wartościową treścią z Waszymi znajomymi. Być może więcej osób się zainspiruje.

Polub, komentuj, subskrybuj, obserwuj nas na:
Zioła Blog - Facebook Zioła Blog - Instagram Zioła Blog - Blog Zioła Blog - Bonus
– BONUSY dla najaktywniejszych czytelników.

 

ZOBACZ TEŻ:
Zioła – skutki uboczne
Zapalenie zatok – naturalne metody leczenia
Odchudzanie – zioła wspomagające
Wiejskie Inspiracje – swojskie klimaty
Cooking VAN – Podróże Kulinarne

5 komentarzy do “BORELIOZA – jak rozpoznać, jak się chronić? Książki dla Was ZA DARMO!

 • 23 kwietnia 2019 o 22:06
  Permalink

  Wiedzy nigdy za wiele. Interesuję się ziołolecznictwem i staram się na bieżąco poszerzać wiedzę o aktualne informacje, by je promować i pomagać innym.

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2019 o 22:13
  Permalink

  Od roku interesuje się ziołami. Mam już kilka książek i broszur na ten temat. Byłabym szczęśliwa mając również książkę o leczeniu boreliozy ziołami

  Odpowiedz
 • 23 kwietnia 2019 o 22:14
  Permalink

  Chciałbym poszerzyć swoją wiedzę, mieszkam poza miastem i kilka razy spotkałem się z kleszczami u moich zwierzaków. Osobiście raz miałem kleszcza

  Odpowiedz
 • 24 kwietnia 2019 o 20:20
  Permalink

  Interesuje mnie ta choroba ponieważ coraz czescie choruja na nią ludzie. A książkę chciałabym otrzymać po to żeby się więcej dowiedzieć o boleriozie.

  Odpowiedz
 • 5 czerwca 2020 o 12:41
  Permalink

  Od lat interesuję się ziołami. Sama trochę zbieram i przetwarzam. do tej pory była to pasja. Niestety okazało się, że mąż ma zaawansowaną boreliozę i teraz to szukanie ratunku. Myślę, że wiedza zawarta w książce pozwoliłaby na poprawę zdrowia męża. Pozdrawiam

  Odpowiedz

Leave a Reply

%d bloggers like this: