Brzoza – magiczne drzewo dla zdrowia i urody
BRZOZA właściwości lecznicze – dowiedz się więcej
Brzoza to specyficzne drzewo, które większość z nas kojarzy ze spacerów i wycieczek do lasu. Często słyszymy w różnych audycjach w TV, by przytulić się do drzewa, a ono odda nam w ten sposób wdzięczność i doda sił oraz witalności. Czasem może nawet osoby, które nie wierzą w moc natury śmieją się z tego popularnego hasła. Jednak to właśnie brzoza jest genialnym remedium na wiele problemów naszego organizmu. Zalety dla piękna i dbania o siebie to jeszcze dodatkowe atuty. Więc zapraszam do przeglądu w małej pigułce zalet tego niezwykłego drzewa.
Sok brzozowy – napój energetyczny dla zdrowia
Owszem, można go kupić. Jednak znawcy tematy – naturoterapeuci polecają, by pozyskać go samemu. Co najgorsze jest to nie takie proste i jednak wymaga wiedzy dość specjalistycznej. Dlaczego? ponieważ taki sok zbiera się w bardzo krótkim okresie czasu i trzeba znać techniki pobierania. Dlatego najlepiej zakupić go w sklepie zielarskim lub ze zdrową żywnością. To słodkawy, bardzo smaczny napój, którego właściwości znane już były dawno temu. Medycyna ludowa podaje, że napój ten, nazywany także inaczej jako oskoła, miał działać przeciwnowotworowo i osłaniająco na każdy organ w organizmie. Dodaje witalności i jest środkiem uodparniającym.
BRZOZA właściwości lecznicze
Jakie substancje w brzozie leczą?
Ilość składników działających na choroby i układy w naszym organizmie jest duża. Są nimi:
– Olejki eteryczne
– Kwas askorbinowy
– Flawonoidy
– Garbniki
– Trójterpeny
– Żelazo
– Miedź
– Wapń
– Fosfor
– Potas
– Bogaty skład witamin z grupy B
Nowotwory, a sok z brzozy
Naukowcy potwierdzili badaniami naukowymi, że brzoza posiada bardzo silne właściwości antynowotworowe. Szczególnie jest ona zalecany osobom z rakiem płuc, a także jako środek łagodzący kaszel i nieprzyjemne objawy ze strony układu oddechowego nałogowym palaczom.
Infekcje, gorączka… brzoza jak paracetamol
Brzoza posiada bardzo silne właściwości przeciwpotne, obniża gorączkę, wzmacnia organizm po chorobie. Już nasze babcie wiedziały, że to koktajl prawdziwych zalet i parzyły taką herbatkę jako lek.
Wzmocnienie po zimie… energia na wiosnę
Pity regularnie w okresie przed wiosennym i wiosennym sok z brzozy, wzmacnia osoby starsze osłabione chorobami przewlekłymi oraz jest zalecany małym dzieciom. Zapobiega zachorowaniu na infekcje wirusowe. Pobudza organizm, dając energię.
BRZOZA właściwości lecznicze – ciąg dalszy
Reumatyzm już nie straszny z sokiem z brzozy
Brzoza jest również panaceum w leczeniu wszystkich schorzeń reumatycznych, łagodzi ból, działa bardzo mocno przeciwzapalnie.
Nerki – pomoc dla układu moczowego
Sok z brzozy działa moczopędnie stymulując układ moczowy i przyśpieszając wydalanie moczu, zapobiega powstawaniu złogów. Wspomaga ostre bakteryjne stany zapalne pęcherza, a także nerek.
Wrzody i problemy z przewodem pokarmowym
Sok z brzozy działa również łagodząco na dolegliwości, które są bardzo dokuczliwie w czasie choroby wrzodowej. Osoby, które mają problemy jelitowe, a także częste infekcje bakteryjne ze strony żołądka powinny pić regularnie wyciągi z tego cudownego drzewa.
Serce wzmocnione dzięki brzozie
Sok z brzozy wpływa bardzo dobrze na krążenie, zapobiegając również chorobie niedokrwiennej. To wszystko zasługa występujących w niej przeciwutleniaczy. A serce wiadomo – niezbędne w miłości…
Brzoza dla urody i naszej cery
Uroda zyskuje dzięki brzozie i to wiele dobrego.
Przede wszystkim:
- Betulina jako substancja zawarta w brzozie wpływa na produkcję kolagenu w skórze, a tym samym wzmacnia, napina i odżywia nasz naskórek
- Zapobiega szybkiemu starzeniu skóry
- Leczy trądzik i inne stany zapalne skóry
- Pielęgnuje włosy i skórę głowy
Także warto szukać i wypróbować brzozę w postaci soku, maści, leczniczych toników, ponieważ każdy znajdzie coś dla siebie i w naturalny sposób może pomóc zdrowiu i urodzie. Przyjmijmy to dobrodziejstwo od natury i pozwólmy sobie pomóc.
Bernardeta Nosek
Copywriterka, blogerka, fanka pisania
Pasjonatka ziołolecznictwa i medycyny naturalnej
nikita757@o2.pl
Bardzo ciekawy wpis. Czasami lubię wypić sobie trochę soku z brzozy znając jej dobroczynny wpływ na nasze zdrowie 🙂
Znając dobroczynne właściwości soku z brzozy rzeczywiście powinniśmy go pić regularnie. Najlepiej smakuje schłodzony i podawany z sokiem z cytryny.
Wiedziałam, że ma sporo zalet, ale ich ilość jednak pozytywnie mnie zaskoczyła 🙂 Kiedyś piłam jako dziecko, ale muszę do tego wrócić, przynajmniej od czasu do czasu.
Koniecznie. Jego zalety są nieocenione i dla nas dorosłych. Szczególnie w okresie początków jesieni, wiosny czy zimy idealnie wzmacniając naszą odporność.
Dzięki za te informacje, na pewno sięgnę kiedyś po sok z brzozy (jak tylko uda mi się go dostać :))
Bez problemu dostanie go Pani w sklepach z ekologiczna żywnością i sklepach zielarskich.
Bardzo przydatny wpis! 🙂
Dziękuję i zapraszam do lektury następnych wpisów.
Pingback: Przepisy na ziołowe napary dla Panów ziołoblog.pl