Czystek – genialne zioło – poznaj jego właściwości

CZYSTEK – GENIALNE ZIOŁOCzystek - właściwości

Zioła i ziołolecznictwo podbijają rynek medyczny. Nasze spojrzenie na takie metody leczenia w ciągu ostatnich lat się zmieniło. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do ZIÓŁEK I ZIOŁOLECZNICTWA. Czystek jest jednym z ziół, które bije rekordy popularności. Zapanowała na niego moda. Czy słusznie?

POCHODZENIE

Ziele czystka, z łac. Cistus incanus, to krzewinka z czerwonymi, różowymi lub białymi kwiatami. Pochodzi z okolic Morza Śródziemnego. Aktualnie rośnie na terenach Grecji, a także na Wyspach kanaryjskich. Podobno to mirra ze Starego Testamentu dla wielu badaczy jest właśnie uważana za ziele czystka.

DZIAŁANIE CZYSTKA

Czystek zabija bardzo mocne wirusy. Potrafi wejść wgłąb organizmu i zwalczyć najbardziej ciężkie infekcje. Od tych atakujących nas w postaci kataru, anginy aż do bardzo ciężkich zaburzeń wirusowych. Polecany jest także palaczom, ponieważ oczyszcza organizm z metali ciężkich. Czystek wspiera bardzo skutecznie walkę z trądzikiem, ma działanie oczyszczające. Udowodniono także rzecz bardzo rzadką. Ta roślina zabija krętka – głównego sprawcę występowania boreliozy. Także dla ochrony zwierzątek domowych przed pchłami i kleszczami można go podawać naszym milusińskim czworonogom. Ziółko jest również świetnym lekiem przeciwalergicznym. Dla mężczyzn to lek na przerost prostaty. Jest także pomocny na dolegliwości związane z sercem, wzmacnia i pomaga w leczeniu choroby niedokrwiennej. Zapobiega zatorom. Nie możemy ominąć i ważnej kwestii, jaką jest uroda i dbanie o nią z tym cud – ziołem. Posiada on właściwości antyoksydacyjne, odmładza i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Ważna uwaga, pamiętajmy !!!

Jeżeli chodzi o działanie i efekty na powyższe dolegliwości pamiętajmy o podstawowej zasadzie. Picie raz lub dwa nie da nam zadowalających efektów. Regularnie i codziennie pita herbatka to dopiero jest złoty lek dający efekt. Należy zakupić cięte zioło, a nie mielone. Dobrej jakości herbata to ta, która zawiera kwiaty i listki, a nie śmieciowy pyłek zielny. Zalewamy go gorącą wodą i parzymy kilka minut. Nie ma absolutnie żadnych działań ubocznych. Dlatego można go podawać już dzieciom od 3 roku życia. Po tygodniu można już jakieś małe efekty odczuć, a prawdziwie pełne uzyskuje się po 3 miesiącach. Herbatkę można posłodzić. Najlepiej miód i cytryna. Dlatego na pytanie z początku artykułu odpowiem potwierdzająco: TAK, CZYSTEK to genialne zioło. To panaceum prawie na każdą dolegliwość.

Bernardeta Nosek - Copywriting  Bernardeta Nosek

Copywriterka, blogerka, fanka pisania
Pasjonatka ziołolecznictwa i medycyny naturalnej
nikita757@o2.pl

11 thoughts on “Czystek – genialne zioło – poznaj jego właściwości

 • 12 listopada 2016 at 14:53
  Permalink

  Przy wszystkich korzyściach z picia czystka należy pamiętać, że czystek tak jak mocna herbata blokuje wchłanianie żelaza. Zatem nie należy go podawać do posiłków, a pić osobno 🙂

  Reply
 • 12 listopada 2016 at 15:00
  Permalink

  Potwierdzam! Nawet wpływa na samopoczucie – piję codziennie i dobrze się czuje 🙂

  Reply
  • 1 grudnia 2016 at 10:03
   Permalink

   Dokładnie :-). Czystek wpływa na nasze samopoczucie dodatkowo wpływa na odmłodzenie naszego organizmu znacząco poprawiając kondycję.

   Reply
 • 15 listopada 2016 at 15:06
  Permalink

  Ktoś z anemia i karmiąca matka może pić?

  Reply
  • 1 grudnia 2016 at 10:32
   Permalink

   Czystek jak każde zioło powoduje także niepożądane reakcje i u karmiącej matki może wywołać przystopowanie produkcji mleka.Przy anemii zaleca się ograniczenie w piciu herbaty z czystka.

   Reply
 • 15 listopada 2016 at 17:56
  Permalink

  Gdzie mozna kupić dobrej jakości czystek,czyli ciete zioło,a nie mielone?

  Reply
 • 2 stycznia 2017 at 19:02
  Permalink

  Wartościowy wpis. Nawet nie wiedziałam, że takie zioło istnieje. 🙂

  Reply
 • 26 stycznia 2017 at 22:41
  Permalink

  O tak, czystek jest naprawdę świetnym ziołem o działaniu antyoksydacyjnym i przeciwbakteryjnym. Jego działanie można odczuć już po 3-4 tygodniach od rozpoczęcia stosowania. Polecam!

  Reply
 • 3 lutego 2017 at 12:32
  Permalink

  o właśnie miałam zamiar kupić dzisiaj, bo koleżanka strasznie mi go zachwalała.

  Reply

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: