Czystek – genialne zioło – poznaj jego właściwości

CZYSTEK – GENIALNE ZIOŁOCzystek - właściwości

Zioła i ziołolecznictwo podbijają rynek medyczny. Nasze spojrzenie na takie metody leczenia w ciągu ostatnich lat się zmieniło. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do ZIÓŁEK I ZIOŁOLECZNICTWA. Czystek jest jednym z ziół, które bije rekordy popularności. Zapanowała na niego moda. Czy słusznie?

POCHODZENIE

Ziele czystka, z łac. Cistus incanus, to krzewinka z czerwonymi, różowymi lub białymi kwiatami. Pochodzi z okolic Morza Śródziemnego. Aktualnie rośnie na terenach Grecji, a także na Wyspach kanaryjskich. Podobno to mirra ze Starego Testamentu dla wielu badaczy jest właśnie uważana za ziele czystka.

DZIAŁANIE CZYSTKA

Czystek zabija bardzo mocne wirusy. Potrafi wejść wgłąb organizmu i zwalczyć najbardziej ciężkie infekcje. Od tych atakujących nas w postaci kataru, anginy aż do bardzo ciężkich zaburzeń wirusowych. Polecany jest także palaczom, ponieważ oczyszcza organizm z metali ciężkich. Czystek wspiera bardzo skutecznie walkę z trądzikiem, ma działanie oczyszczające. Udowodniono także rzecz bardzo rzadką. Ta roślina zabija krętka – głównego sprawcę występowania boreliozy. Także dla ochrony zwierzątek domowych przed pchłami i kleszczami można go podawać naszym milusińskim czworonogom. Ziółko jest również świetnym lekiem przeciwalergicznym. Dla mężczyzn to lek na przerost prostaty. Jest także pomocny na dolegliwości związane z sercem, wzmacnia i pomaga w leczeniu choroby niedokrwiennej. Zapobiega zatorom. Nie możemy ominąć i ważnej kwestii, jaką jest uroda i dbanie o nią z tym cud – ziołem. Posiada on właściwości antyoksydacyjne, odmładza i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Ważna uwaga, pamiętajmy !!!

Jeżeli chodzi o działanie i efekty na powyższe dolegliwości pamiętajmy o podstawowej zasadzie. Picie raz lub dwa nie da nam zadowalających efektów. Regularnie i codziennie pita herbatka to dopiero jest złoty lek dający efekt. Należy zakupić cięte zioło, a nie mielone. Dobrej jakości herbata to ta, która zawiera kwiaty i listki, a nie śmieciowy pyłek zielny. Zalewamy go gorącą wodą i parzymy kilka minut. Nie ma absolutnie żadnych działań ubocznych. Dlatego można go podawać już dzieciom od 3 roku życia. Po tygodniu można już jakieś małe efekty odczuć, a prawdziwie pełne uzyskuje się po 3 miesiącach. Herbatkę można posłodzić. Najlepiej miód i cytryna. Dlatego na pytanie z początku artykułu odpowiem potwierdzająco: TAK, CZYSTEK to genialne zioło. To panaceum prawie na każdą dolegliwość.

Bernardeta Nosek - Copywriting  Bernardeta Nosek

Copywriterka, blogerka, fanka pisania
Pasjonatka ziołolecznictwa i medycyny naturalnej
nikita757@o2.pl

11 komentarzy do “Czystek – genialne zioło – poznaj jego właściwości

Leave a Reply

%d bloggers like this: