Rumianek –złote zioło na medal

W środowisku zielarskim istnieje powiedzenie, że rumianek to wizytówka wszystkich ziół. Złote antidotum. Dla osób w każdym wieku. To prawda niezaprzeczalna. Ponieważ właśnie rumianek (Chamomilla) ma takie właściwości. Środkiem leczniczym są koszyczki kwiatowe tej cudownej roślinki. Można, by śmiało stwierdzić, że jest to lek  w polskich apteczkach bardzo często goszczący i wykorzystywany. Już od dawna przecież jego najpopulrniejszyą właściwością jest łagodzenie kolki u niemowląt.

Akurat to ziółko jest popularne i mamy dużą świadomość na co pomaga. Więc może tylko utrwalmy ta wiedzę.

Lecznicza moc rumianku jest ukryta w bogactwie śluzów, soli mineralnych, substancji goryczkowych, choliny i flawonoidów jako tajemnych mocy jej działania.

Rumianek – zdrowie w wielu sferach

  • Przewód pokarmowy: antybakteryjny, przeciwzapalny, rozkurczowy, żółciopędny, wiatropędny, leczy kolkę, niestrawność, fermentacje jelitowe.Rumianek
  • Układ nerwowy: rozluźnia, relaksuje, wycisza, ułatwia zaśnięcie i zdrowy sen.
  • Jama ustna, gardło: dezynfekuje, odkaża, łagodzi ból, leczy grzybicę, stan zapalny jamy ustnej, zębów i dziąseł.
  • Oczy; hamuje wydzielanie histaminy dlatego jest cennym lekiem w przypadku alergii, uczuleń, ściąga, koji zmęczone spojówki, łagodzi również opuchliznę.
  • Skóra: antybakteryjne działanie, lecznicza roślinka na grzybicę, przyśpiesza gojenie ran, wspiera leczenie trądziku, łagodzi wszystkie inne podrażnienia skóry.

Rumiankowo – urodowy zawrót głowy

Rumianek jest także księgą wielu cudownych darów dla pielęgnacji urody i dbania o sferę tak ważną jak wygląd. Jak już wcześniej wyżej stwierdziliśmy niezaprzeczalnie wpływa na skórę. Poza tym rozjaśnia włosy, dodaje im blasku sprężystości. Jest składnikiem szamponów delikatnie oczyszczających, zapobiega nadmiernemu wydzielaniu z gruczołów łojowych.  Wspiera w walce z łupieżem. Jeżeli jeszcze chodzi o cerę rumianek pomaga rozjaśnić piegi, przebarwienia. Cera jest czysta i wygląda świeżo.

Rumianek

Bez rumianku nie możemy zakładać zielnika. To już na pewno jest wiadome. Ma on tyle niezwykłych właściwości, że naprawdę stał się niezbędnikiem, w który należy się zaopatrzyć. Niezwykle delikatny i smaczny napar powinien stać się herbatką pitą co najmniej raz dziennie. Zaufajmy słonecznej i urokliwej roślince.

 

 

 

Bernardeta Nosek - Copywriting  Bernardeta Nosek

Copywriterka, blogerka, fanka pisania
Pasjonatka ziołolecznictwa i medycyny naturalnej
nikita757@o2.pl

One thought on “Rumianek –złote zioło na medal

Leave a Reply

%d bloggers like this: