Zioła na kobiece dolegliwości -cztery zioła wspierające hormony

Hormonalne problemy dopadają kobiety w każdym wieku. Czy to obfite miesiączki, skąpe, a k okres klimakterium są niektórych kobiet prawdziwą udręką. Zioła na kobiece dolegliwości są bardzo popularna odpowiedzią na te kwestie. Więc dzisiaj proponuję w swoim wpisie cztery bardzo skuteczne zioła pomagające na kobiece zawirowania w organizmie.

ZIOŁA NA KOBIECE DOLEGLIWOŚCI

NIEPOKOLANEK MNISI

Zioła na kobiece dolegliwości -cztery zioła wspierające hormony

 

Jest bardzo często składnikiem mieszanek na specyficzne problemy kobiece. Łagodzi PMS czyli objawy napięcia przedmiesiączkowego, takie jak wahania nastroju, obrzęk piersi. Pomaga w dojściu organizmu do równowagi w zakresie regularności cykli. Wpływa między innymi na zawartość prolaktyny, która w nadmiarze blokuje jajeczkowanie i hormonu o nazwie  FSH i LSH wpływajace na progesteron i estrogeny. Lecznicze substancje znajdują się w owocach i liściach rośliny. Jest dostępna pod postacią herbatki, naparu lub tabletek

 

WAŻNE

Nie wolno go zażywać będąc już w ciąży

KONICZYNA CZERWONA

Izoflawony, które zawiera ta znana i urocza roślina mają podobne działanie do kobiecych hormonów, zwłaszcza estradiolu. Jest zalecana szczególnie w trakcie czasu okołomenopauzalnego.

 

Zioła na kobiece dolegliwości -cztery zioła wspierające hormony

U niektórych kobiet koniczyna czerwona łagodzi między innymi: problemy ze snem i uczucie gorąca. Także dodatkowo wpływa na lepszą kondycję skóry. Przy takich problemach zaleca się pić trzy filiżanki naparu, lub spożywać jedną kapsułkę na dobę.

WAŻNE

Jest to naturalna alternatywa dla kobiet nie mogących stosować sztucznej terapii HTZ. Także koniczyna czerwona to jedyne rozwiązanie w przypadku gdy kobieta jest uczulona na białko soi, a większość preparatów z półki aptecznej zawierającej fitoestrogeny.

ŻEŃ SZEŃ SYBERYJSKI

Substancją leczniczą jest żółto – brązowy korzeń. Łagodzi objawy menopauzy, reguluje także cykle, pomaga przy bolesnych miesiączkach, a także jest kobiecym afrodyzjakiem.

Zioła na kobiece dolegliwości -cztery zioła wspierające hormony

WAŻNE

Należy pamiętać, że żeń – szeń syberyjski nie może być zażywany w trakcie ciąży i okresu. Absolutnie jest zakazany dla osób z problemami krzepliwości krwi i gdy żołądek jest bardzo wrażliwy.

JASNOTA BIAŁA

Kwiaty jasnoty białej poprzez obecność śluzów, flawonoidów i glikozydów są idealne dla kobiet. Zmniejszają zbyt obfite krwawienia, zmniejszają ryzyko anemii. Poprawiają samopoczucie kobiet w czasie klimakterium.

Zioła na kobiece dolegliwości -cztery zioła wspierające hormony

Zioła na kobiece dolegliwości są naprawdę wielkim wsparciem. Taka wiedza stanowi bardzo duży potencjał i szansę dla kobiet. Naturalne kuracje wspomagają leczenie.

KOBIETY !!!

POMIMO TO NIE ZAPOMNIJCIE O REGULARNYCH WIZYTACH U GINEKOLOGA I BADANIACH PROFILAKTYCZNYCH

Czekam na Wasze komentarze o Waszych ziółkach, które Wam pomagają w czasie tzw. trudnych dni.

Zioła na kobiece dolegliwości -cztery zioła wspierające hormony

 

Bernardeta Nosek - Copywriting  Bernardeta Nosek

Copywriterka, blogerka, fanka pisania.
Pasjonatka ziołolecznictwa i medycyny naturalnej
nikita757@o2.pl

 

4 komentarze do “Zioła na kobiece dolegliwości -cztery zioła wspierające hormony

Leave a Reply

%d bloggers like this: