Malwa – zdrowie ukryte w delikatności. Poznaj jej niezwykłe właściwości.

Kto z nas Polaków nie zna tego niezwykłego kwiatu. Roślina z rodzaju ślazowatych. Malwa, którą spotykamy na polanach, łąkach urzeka nas delikatną subtelnością. Piękne barwy jakie oferuje jej wachlarz gatunkowy czyli: róż, czerwień, pomarańcz i biel zachwycają. Spotykamy nawet malwę o barwie dwóch kolorów. Jednak nie do końca dotąd zdawaliśmy sobie sprawę, że malwa (Alcea L) to także roślina, a dokładniej ziele z rodziny ślazowatych, które pomimo, że ma historię egzotyczną, bo pochodzi z rejonów Morza Śródziemnego to jest mini encyklopedią zdrowia i piękna dla każdego z nas. Dlatego zapraszam do zapoznania się z pigułka wiedzy o pięknym , a  jednocześnie tak czarodziejskim ziółku.

Malwa

Malwa – zdrowie w ulotnym pięknie

Nieco zapomniana w świecie medycyny naturalnej roślina naprawdę zyskuje przy bliższym poznaniu.

Malwa:

  • To stosowany w postaci wywaru jako antybakteryjny środek na: zapalenie gardła i migdałków
  • Poprawia pamięć
  • Wzmacnia krążenie.
  • Jest wskazana jako naturalny lek poprawiający wydolność żylną.
  • Wspiera w trakcie leczenia choroby wrzodowej żołądka.
  • Osłania florę jelitową.
  • Jak już wskazuje na to nazwa rodziny z jakiej pochodzi poprzez dużą obecność w składzie śluzu pomaga w infekcjach krtaniowych, gardłowych, nawilża, ułatwia odksztuszanie z płuc zalegającej wydzieliny.
  • Malwa jest również magicznym lekiem dla wielu kobiet, które zmagają się z problemami menstruacyjnymi w postaci nadmiernego krwawienia, skąpego i nieregularnych cyklów. Są także wsparciem dla kobiet w okresie menopauzy ponieważ ich składnikiem są tzw. fitoestrogeny wpływające na uregulowanie gospodarki hormonalnej w okresie klimakterium.
  • Na koniec chyba najbardziej znana właściwość malwy. Otóż jest ona wybawieniem w przypadku wszystkich stanów zapalnych oczu na tle bakteryjnym jak również osłaniając przed promieniowaniem fioletowym. Malwa wzmacnia i regeneruje również wzrok zmęczony długotrwałą pracą przed komputerem.

URODOWE WARIACJE MALWY DLA KAŻDEJ KOBIETY

Malwa tak bardzo nieznana dla zdrowia jest na pewno od dawna popularnym środkiem dla kobiet w dziedzinie urody. Już nasze Babcie i Mamy stosowały popularne kremy i toniki w wyciągiem z malwy dla cery. Więc co daje ten lekki i piękny kwiat światu kosmetyki?.

Otóż malwa odświeża, odmładza i nawilża cerę. Wpływa na lepszą kondycję naszego nabłonka. Jest wspaniałym środkiem łagodzącym zaczerwienienia, podrażnienia i wszelkie stany zapalne każdego rodzaju skóry, Jej delikatność pozwala na tak szerokie spektrum działania niezależnie czy jest to cera mieszana czy naczynkowa. Zmęczonej cerze przynosi regenerację i działa niczym ekspresowa maseczka.

Chyba te argumenty powyżej dają jasne dowody na to, że nasza apteczka musi być w nią zaopatrzona. Malwa jest niemal obowiązkowa jako naturalny eliksir zdrowia i piękna.

Malwa

 

Bernardeta Nosek - Copywriting  Bernardeta Nosek

Copywriterka, blogerka, fanka pisania
Pasjonatka ziołolecznictwa i medycyny naturalnej
nikita757@o2.pl

Leave a Reply

%d bloggers like this: