Ostropest plamisty – ukojenie dla wątroby i nie tylko

Ostropest plamisty (Sylibum marianum) to roślina znana. Jest bardzo popularnym składnikiem leków na wątrobę dzięki zawartości substancji o nazwie sylimaryna. Zioło pochodzi z rodziny astrowatych. Jest to roczna roślina. Jej wysokość sięga nawet do 1,5 metra wysokości. Ma lśniące białe żyłki. Także podobne do rdestu ząbkowane, kolczaste brzegi. Purpurowe kwiaty są zebrane w koszyczki na wierzchołkach pędów. Surowcem leczniczym są owoce. Używa się ich w postaci proszku, wyciągu lub nalewki. Czasami są częścią leczniczą są liście.

OSTROPEST PLAMISTY – SKŁAD ZIOŁA

Oprócz ważnej sylimaryny w roślinie są inne tak samo ważne substancje: sylidionina,  gorycze, flawonoidy, olejek eteryczny, sylibina.

OSTROPEST PLAMISTY

SYLIMARYNA CO TO TAKIEGO

Otóż właśnie sylimaryna jako główny składnik ostropestu plamistego ma bardzo ważne funkcje dla naszych organizmów. Jest naturalnym lekiem wspomagającym leczenie przewlekłego zapalenia wątroby i marskości wątroby.  Znosi ona lub hamuje działanie substancji powodujących marskość wątroby. Regeneruje ona również miąższ wątroby. Działa przeciwrodnikowo.

Ostropest plamisty - ukojenie dla wątroby i nie tylko

OSTROPEST PLAMISTY ULGA DLA PRZEWODU POKARMOWEGO

Nalewka z ostropestu plamistego ułatwia wydzielanie żółci.Ostropest rozkurcza napięte mięśnie przewodu pokarmowego. Ułatwia wydzielane żółci.Wspiera w złym trawieniu pomagając jelitom przetrawić ciężkostrawny pokarm.

CUKRZYCA I OSTROPEST PLAMISTY

Jest środkiem  naturalnym pomagającym w  leczeniu cukrzycy. To także  roślina zapobiegająca  przewlekłemu zapaleniu wątroby na tle cukrzycowym.

BÓL GŁOWY, KOBIETY, ENDOMETRIOZA

Ostropest plamisty jest skutecznym środkiem na uregulowanie cykli menstruacyjnych, które są obfitsze ze względu na występujące u kobiet zjawisko endometrium. Jest środkiem skutecznym na migrenowe bóle głowy.

ŁAGODZENIE KRWOTOKÓW INNEGO TYPU NIŻ KOBIECE DOLEGLIWOŚCI

Roślina jest także stosowana w celu tamowania krwawień z nosa jelita grubego, żylaków odbytu.

SKUTECZNOŚĆ KURACJI OSTROPESTEM

Efekt zastosowania ostropestu zauważymy po około 2 tygodniach stosowania zioła. Czy to herbatki, czy kapsułek ze sproszkowanym wyciągiem z rośliny.

OSTROPEST I URODA

Ostropest plamisty - ukojenie dla wątroby i nie tylko

Ze względu na właściwości nawilżające zioło ma właściwości kojące. Wchodzi w skład kremów i maseczek dla cery suchej. W dermatologii jest wskazany przy leczeniu łuszczycy.

Ważne !

Absolutnie nie mogą stosować ostropestu kobiety w ciąży ani w okresie laktacji. Nie można go też podawać dzieciom do lat 12.

OSTROPEST PLAMISTY

Jako wspomagacz wątroby jest lekiem, który ma niesamowitą moc. Pamiętajmy zawsze o ostropeście w przypadku zaburzeń pracy wątroby i innych problemów trawiennych, bólów głowy i problemów na tle hormonalnym.

Bernardeta Nosek - Copywriting  Bernardeta Nosek

Copywriterka, blogerka, fanka pisania
Pasjonatka ziołolecznictwa i medycyny naturalnej
nikita757@o2.pl

 

3 komentarze do “Ostropest plamisty – ukojenie dla wątroby i nie tylko

Leave a Reply

%d bloggers like this: